Rotopedy stále patří do posiloven

I přes nástup nových strojů zůstávají stálicemi profesionálních i domácích posiloven rotopedy. Jízda na nich patří celosvětově mezi nejvíce oblíbené a prozkoumané fitness aktivity.

Pokud se zeptáte lidí s artrózou nebo sportovců, co je drží nad vodou, nikdo vám neřekne, že tabletky. Rovněž lékařské studie se shodují v tom, že klouby potřebují především přiměřené cvičení posilující okolní svaly, konkrétně pro koleno je ideální jízda na rotopedu či kole. Stroj zároveň formuje stehenní, lýtkové i hýžďové svaly a celkově posiluje kondici.

Proč používat rotoped? Odpovídá lékař

Rotoped má velkou výhodu možnosti cvičení v domácím prostředí, nezávislém na počasí. Jeho plusem je rovněž nastavení individuální zátěže a měření výkonu.

V e-shopu inSPORTline se velmi dobrých recenzí uživatelů dočkal robustní magnetický rotoped X-type s tichým chodem, nosností až 150 kilogramů a akční cenou pod deset tisíc korun. Jednu z nich napsal lékař Miroslav Havlas: „Jsem těžký kardiak s ochablým svalstvem dolních končetin a potřebuji si proto prověřovat srdeční zátěž během cvičení. Parametry, které rotoped nabízí, mi vyhovují.“


Publikováno: 18. 6. 2014